Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2014, sygn. IPPP2/443-233/14-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-233/14-2/MM

określenie właściwych stawek dla dostawy nieruchomości

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2014 r. (data wpływu 11 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku dla dostawy nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku dla dostawy nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka Akcyjna (dalej jako Spółka lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym, czynnym, podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka zamierza sprzedać Kontrahentowi Portom cztery nieruchomości, tj: Nieruchomość 1 stanowi teren zabudowany budynkiem znajdującym się na działce (działka nr 23/4), do której Spółce przysługuje prawo użytkowania wieczystego. Budynek został wybudowany przez Kontrahenta. Kontrahent od momentu wybudowania budynku korzystał z niego w sposób wyłączny. Budynek ten nigdy nie był wykorzystywany przez Spółkę. Spółka nie uznawała i nie uznaje go za własne aktywa do celów podatkowych. Spółka nigdy nie rozporządzała budynkiem jak właściciel. Spółka zawarła z Kontrahentem umowę dzierżawy z dnia 7 listopada 2013 r. dotyczącą korzystania z terenu, na którym budynek został posadowiony. Czynsz wynikający z tej umowy spółka opodatkowuje podatkiem VAT. Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dla terenu nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy. W wypisie z rejestru gruntów teren został określony jako inne tereny zabudowane. Spółka zakupiła Nieruchomość 1 dnia 25 listopada 2011 r. W chwili jej nabycia przez Spółkę nieruchomość była już zabudowana znajdującym się na niej budynkiem. Dostawa nieruchomości na rzecz Spółki była zwolniona z podatku VAT. Zwolnienie zastosowano w związku z interpretacją indywidualną nr IPPP2/443-1388/11-25/IŻ z dnia 16 marca 2012 r. (w drodze korekty faktury pierwotnie sprzedaż wykazano jako opodatkowaną stawką podstawową). Spółka nie ponosiła żadnych wydatków na ulepszenie budynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00