Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2014, sygn. IPPP3/443-1135/13-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1135/13-2/KC

w zakresie miejsca świadczenia wynajmu pojazdów specjalnych

Na podstawie art. 14b §  1 i §  6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz §  7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 6 grudnia 2013 r. (data wpływu 9 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia wynajmu pojazdów specjalnych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 grudnia 2013 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług wynajmu pojazdów specjalnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca - Spółka z o.o. będąca czynnym podatnikiem VAT w Polsce rozważa rozszerzenie w niedalekiej przyszłości (koniec roku 2013) swojej działalności o odpłatny wynajem sprzętu takiego jak koparki, ładowarki, dźwigi, etc. Jednym z rodzajów wynajmowanych urządzeń będą samojezdne żurawie kołowe oraz gąsienicowe, udostępnianie podmiotom mającym siedzibę działalności gospodarczej na terenie Unii Europejskiej w krajach innych niż Polska, tam też zarejestrowanym na potrzeby podatku VAT. Podmioty te nie posiadają w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. W ramach planowanej usługi, najemca otrzyma każdorazowo do dyspozycji określony w umowie sprzęt bez obsługi operatorskiej. Żuraw samojezdny dostarczany będzie przez Wnioskodawcę w umówione miejsce (najczęściej terytorium Polski, czasami na terytorium innego kraju członkowskiego UE). Tam też następować będzie jego tzw. mobilizacja tj. połączenie wszystkich jego części składowych transportowanych osobno (montaż przeciwwag), rozłożenie żurawia i ostateczne udostępnienie gotowego do pracy sprzętu najemcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00