Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2014, sygn. IPPP1/443-146/14-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-146/14-2/AP
ustalenie podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w związku ze świadczoną usługą leasingu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2014 r. (data wpływu 7 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w związku ze świadczoną usługą leasingu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w związku ze świadczoną usługą leasingu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka) prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług leasingu operacyjnego samochodów osobowych i dostawczych dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Spółka świadczy na rzecz swoich klientów kompleksową usługę leasingu, obejmującą również szereg świadczeń dodatkowych, takich jak (przykładowo): rejestracja samochodu, świadczenie usług serwisu w Wydziale Komunikacji, wydanie duplikatu umowy leasingu, wydanie upoważnienia na wyjazd za granicę, wydanie zgody na korzystanie z przedmiotu leasingu przez osoby trzecie, obsługa szkód częściowych, przygotowanie wniosku do Towarzystwa ubezpieczeń o zwrot niewykorzystanej składki. W przypadku niektórych umów także koszty ubezpieczeń komunikacyjnych zawieranych przez Spółkę we własnym imieniu i na własną są wliczane do podstawy opodatkowania. Dotyczy to także dodatkowych ubezpieczeń, np. obejmujących dodatkową gwarancję ubezpieczeniową.