Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.05.2014, sygn. IPPP3/443-99/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-99/14-2/JK
wyroby gazowe - zakład energochłonny
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2014 r. (data wpływu 3 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie objęcia zwolnieniem wyrobów gazowych jest:
- prawidłowe w zakresie uznania Spółki za zakład energochłonny,
- nieprawidłowe w zakresie zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 31b ust. 1 pkt 5 ustawy, zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 31b ust. 11 ustawy względem gazu zużywanego podczas czynności eksploatacyjnych w tłoczniach oraz zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 31b ust. 2 pkt 1 ustawy względem gazu nabywanego na potrzeby mieszkań służbowych.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie objęcia zwolnieniem wyrobów gazowych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
- G. z siedzibą w Federacji Rosyjskiej,
- P. S.A. (dalej: P.) - podmiot krajowy.
Usługa transportu realizowana jest na podstawie koncesji na przesyłanie paliw gazowych wydanej 18 lipca 2008 roku przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wzdłuż polskiego odcinka gazociągu funkcjonuje pięć tłoczni gazu, w których, w celu zapewnienia właściwej pracy i eksploatacji urządzeń technologicznych, zużywany jest gaz na potrzeby własne przesyłu. Gaz ten nabywany jest od obydwu podmiotów, na rzecz których E. świadczy usługi przesyłu. W przypadku nabycia od G. Spółka dokonuje importu, w przypadku nabycia od P. - następuje nabycie krajowe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right