Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2014, sygn. IPPB3/423-1071/13-2/EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-1071/13-2/EŻ

Czy Spółdzielnia postępuje prawidłowo uznając za podatkowe koszty uzyskania przychodów odpisy na fundusz remontowy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 05 grudnia 2013r. (data wpływu 30 grudnia 2013r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 grudnia 2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych Spółdzielnia tworzy wspólny fundusz remontowy dla budynków mieszkalnych, pochodzący z odpisów na ten fundusz od członków Spółdzielni, właścicieli lokali niebędących członkami Spółdzielni którym przysługują spółdzielcze własnościowe prawa do lokali, oraz od najemców lokali użytkowych znajdujących się w tych budynkach mieszkalnych.

Naliczanie w koszty tych odpisów jest zasadne, gdyż Spółdzielnia nie dokonuje amortyzacji tych budynków w myśl art. 16 c pkt 2. W ten sposób powstaje fundusz wykorzystywany na remonty, pozwalający utrzymywać zasoby Spółdzielni w stanie niepogorszonym (funkcja odtworzeniowa, zamiast amortyzacji).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00