Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.04.2014, sygn. IPPP1/443-231/14-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-231/14-2/ISZ
w zakresie określenia stawki podatku dla świadczonych usług
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2014 r. (data wpływu 26 lutego 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku dla świadczonych usług - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku dla świadczonych usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą) jest podatnikiem podatku od towarów i usług mającym siedzibę oraz zarząd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie, na rzecz osób fizycznych oraz osób prawnych, usług pośrednictwa finansowego w zakresie uzyskania finansowania a także usług pośrednictwa w zakresie sprzedaży produktów inwestycyjnych. Ponadto, Spółka prowadzi działalność w zakresie ustalania indywidualnych planów oszczędnościowych oraz edukacji finansowej.
W związku z rozwojem działalności, Spółka planuje świadczyć nową usługę w zakresie pośrednictwa w uzyskaniu finansowania. Mianowicie, Spółka będzie zawierać umowę z osobą fizyczną (zwaną dalej klientem), potrzebującą finansowania dla realizowanego bądź planowanego przez siebie projektu, na uzyskanie dla niej finansowania od instytucji finansowej. Celem usługi będzie skojarzenie klienta z odpowiednią instytucją finansową, poprzez m.in. przedstawienie klientowi produktów/możliwości finansowania najbardziej odpowiadających jego potrzebom i doprowadzenie do zawarcia przez klienta umowy z wybraną instytucją finansową, w efekcie której, klient uzyska finansowanie projektu (Spółka nie będzie stroną zawieranej umowy między klientem a podmiotem finansującym).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right