Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2014, sygn. IPPP2/443-109/14-2/KBr, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-109/14-2/KBr
sposób oznaczania sprzedawanych towarów na paragonach fiskalnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2014 r. (data wpływu 6 lutego 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu oznaczania sprzedawanych towarów na paragonach fiskalnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek, o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu oznaczania sprzedawanych towarów na paragonach fiskalnych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży detalicznej damskiej bielizny osobistej od 20 lutego 2013 roku. Jest podatnikiem podatku VAT zwolnionym podmiotowo zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Sprzedaż rejestruje za pomocą kasy fiskalnej od 1 sierpnia 2013 r., gdyż w czerwcu 2013 r. przekroczyła dozwolony limit sprzedaży osobom fizycznym. Od tego momentu pojawił się problem nazewnictwa towarów drukowanych na paragonach fiskalnych.
Asortyment sprzedawanych towarów obejmuje na bieżąco kilkaset pojedynczych nazw jednostkowych wszystkie rodzaje biustonoszy, np. push-up czy miękkie z poszczególnymi rodzajami oraz majtki, tj. figi czy stringi z poszczególnymi rozmiarami. Niektóre towary trafiają do sklepu tylko raz, później nie są już sprowadzane. Umieszczona na paragonie fiskalnym nazwa towaru określa grupę asortymentową sprzedawanego towaru. Użyta nazwa jest co do istoty zgodna z będącym przedmiotem obrotu towarem, a powiązanie tej nazwy z ceną pozwala na indywidualne określenie sprzedawanego towaru.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right