Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2014, sygn. IPPP1/443-203/14-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-203/14-2/MP

moment powtania obowiazku podatkowego na przełomie miesiaca, gdzie data wystawienia faktury rózni się o 1 dzien od daty dokonania dostawy;

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2014 r. (data wpływu 20 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego i obowiązku korekty wystawionej faktury - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego i obowiązku korekty wystawionej faktury.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka z o.o. z siedzibą specjalizuje się w technikach połączenia. Spółka w swojej działalności oferuje opiekę techniczno-handlową i serwisową oraz w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zawiera umowy handlowe na dostawę swoich towarów. Towar jest wysyłany często spedycją na zlecenie spółki. Spółka z o.o. ponosi koszty wynagrodzenia firmy spedycyjnej, na niej także spoczywa odpowiedzialność za towar do momentu jego odbioru przez kupującego od spedytora. Odszkodowanie z tytułu uszkodzenia dostarczanego towaru w trakcie transportu jest należne spółce. Ryzyko związane z towarem przechodzi na kupującego dopiero w momencie dostawy i od tego momentu ma on prawo dysponowania towarem jak właściciel. Sprzedawane towary w momencie wydania z magazynu pozostają własnością Spółki do momentu ich dostarczenia odbiorcy. Jako dokument potwierdzający dokonaną transakcję spółka wydaje fakturę VAT, która jest wystawiana z dniem wydania towaru spedytorowi. Spółka z o.o. nie ma wpływu na termin dostawy towaru. W przypadku wydania towaru spedytorowi i wystawienia faktury sprzedaży w ostatnim dniu miesiąca może on zostać dostarczony na miejsce w pierwszym dniu roboczym następnego miesiąca lub kolejnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00