Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.01.2014, sygn. IPPP3/443-1026/13-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1026/13-2/LK

obowiązek rejestracji z tytułu dokonywanych transakcji

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r,. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2013 r. (data wpływu 12 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji z tytułu dokonywanych transakcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 listopada 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji z tytułu dokonywanych transakcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest przedsiębiorstwem z siedzibą na terytorium Niemiec i podatnikiem podatku od wartości dodanej w Niemczech. Wnioskodawca nie dokonał rejestracji dla celów rozliczeń podatku od towarów i usług w Polsce.

Wnioskodawca planuje dokonywanie sprzedaży towarów na rzecz polskich podmiotów - czynnych podatników podatku VAT (dalej Klientów końcowych). Przed dostarczeniem towarów do Klientów końcowych, zostaną one uprzednio poddane obróbce (uszlachetnieniu) przez polską spółkę (dalej jako Wykonawca) na terenie Polski zgodnie z zawartą pomiędzy podmiotami ramową umową o świadczenie kompleksowych usług uszlachetniania (dalej Umowa). Przedmiotem Umowy jest realizacja przez Wykonawcę kompleksowych usług uszlachetniania towarów dostarczanych przez Wykonawcę obejmujących również magazynowanie towarów i towarów gotowych, pakowanie towarów gotowych, zgodnie ze zleceniami przekazywanymi przez Zleceniodawcę oraz ewentualny transport gotowych towarów do klientów końcowych. Klienci końcowi mogą również odbierać wyroby gotowe od Wykonawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00