Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2014, sygn. IPPP3/443-1045/13-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1045/13-2/LK
Przyporządkowanie transportu w transakcji łańcuchowej oraz możliwość zastosowania procedury uproszczonej dla wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2013 r. (data wpływu 18 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przyporządkowania transportu w transakcji łańcuchowej oraz możliwości zastosowania procedury uproszczonej dla wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 listopada 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przyporządkowania transportu w transakcji łańcuchowej oraz możliwości zastosowania procedury uproszczonej dla wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka jest podmiotem z siedzibą na Cyprze prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży paliw płynnych. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, Spółka zarejestrowana jest na Cyprze jako podatnik VAT, nie jest natomiast zarejestrowana dla celów VAT w Polsce.
W ramach prowadzonej działalności, Spółka zamierza uczestniczyć w transakcjach łańcuchowych dokonywanych pomiędzy trzema podmiotami, które zarejestrowane są na potrzeby VAT w trzech różnych krajach należących do Unii Europejskiej. Spółka będzie nabywać towary od kontrahenta zarejestrowanego na potrzeby VAT w innym niż Cypr i Polska kraju Unii Europejskiej, w którym też położona jest siedziba tego kontrahenta (dalej: Dostawca). Następnie Spółka dokonuje dostawy nabytych paliw płynnych na rzecz kontrahenta zarejestrowanego na potrzeby VAT w Polsce, gdzie położona jest jego siedziba (dalej: Odbiorca). Tym samym, Spółka będzie środkowym podmiotem w łańcuchu dostaw.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right