Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2014, sygn. IPPB5/423-863/13-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-863/13-2/MK
Czy, w świetle wyżej przedstawionego zdarzenia przyszłego, podział Spółki poprzez wydzielenie Departamentu Nieruchomości ze Spółki i przeniesienie go do nowo zawiązanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH przy jednoczesnym pozostawieniu w Spółce Departamentu Dystrybucji nie będzie skutkować powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 9 Ustawy CIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2013 r. (data wpływu 23 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- kwalifikacji wydzielonego majątku jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe,
- skutków podatkowych planowej transakcji podziału spółki przez wydzielenie jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- kwalifikacji wydzielonego majątku jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa,
- skutków podatkowych planowej transakcji podziału spółki przez wydzielenie.
- We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
X z siedzibą w W. (dalej Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która prowadzi przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego. W ramach tego przedsiębiorstwa Spółka prowadzi działalność gospodarczą w dwóch obszarach. Pierwszy i podstawowy obszar działalności gospodarczej przedsiębiorstwa Wnioskodawcy stanowi import i dystrybucja towarów. Drugi obszar działalności gospodarczej przedsiębiorstwa Wnioskodawcy stanowi wynajem pomieszczeń na potrzeby działalności gospodarczej podmiotom trzecim.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right