Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2014, sygn. IPPP1/443-5/14-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-5/14-2/EK

Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego w roku 2013 przeznaczonego na wynajem, moment powstania tego prawa oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego po upływie 6-ciu m-cy od wynajęcia.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2013 r. (data wpływu 2 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • prawa do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego z tytułu nabycia od samochodu osobowego przeznaczonego na wynajem jest prawidłowe.
  • momentu powstania prawa do odliczenia podatku VAT od nabycia tego samochodu w odniesieniu do kwoty przekraczającej 6000 zł jest nieprawidłowe
  • prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w sytuacji, gdy po upływie 6 m-cy samochód będzie przeznaczony nadal na wynajem i wykorzystywany do działalności opodatkowanej Wnioskodawcy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 stycznia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia od samochodu osobowego przeznaczonego na wynajem, momentu powstania prawa do odliczenia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca poszerzył zakres prowadzonej działalności gospodarczej o świadczenie usług wynajmu pojazdów. W związku z powyższym dokonał stosownej zmiany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej poszerzając swoją dotychczasową działalność zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (dalej: PKD) o kod PKD 77.11.2 tj. wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i furgonetek. Wskazany kod obejmuje m.in. wynajem i dzierżawę samochodów osobowych furgonetek ( 3, 5t,), bez kierowcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00