Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2014, sygn. IPPB2/436-675/13-2/LS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy z tytułu Transakcji nabycia Nieruchomości 1 oraz Nieruchomości 2 na Nabywcy będzie ciążył obowiązek zapłaty PCC?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 16 grudnia 2013 r. (data wpływu 17 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Nabywca) zamierza nabyć za wynagrodzeniem (dalej: Transakcja) od Y. Sp. z o.o. (dalej: Zbywca), zarejestrowanej w Polsce dla celów podatku VAT jako podatnik VAT czynny, nieruchomość położoną w R., gminie K. (dalej: Nieruchomość 1) oraz nieruchomość położoną w S. , gminie S. (dalej: Nieruchomość 2). Wnioskodawca planuje przeprowadzić Transakcję w 2014 r. Transakcja zostanie dokonana w dwóch odrębnych aktach notarialnych (jednym dotyczącym Nieruchomości 1, drugim dotyczącym Nieruchomości 2), które mogą zostać podpisane w różnych terminach. W dalszej części wniosku o interpretację Wnioskodawca odnosząc się do daty/momentu Transakcji odnosi się odpowiednio do daty podpisania aktu notarialnego umowy sprzedaży Nieruchomości 1 lub Nieruchomości 2.

Zbywca jest właścicielem Nieruchomości 2. Przed dniem Transakcji w zakresie dotyczącym Nieruchomości 1, Zbywca stanie się również właścicielem Nieruchomości 1 w następstwie połączenia przez przejęcie w trybie przewidzianym w art. 492 § 5 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1030, t.j., dalej: KSH) P.I Sp. z o.o. (dalej: Spółka przejmowana), będącej aktualnym właścicielem Nieruchomości 1.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00