Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.02.2014, sygn. IPPP2/443-144/14-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-144/14-2/RR
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaż wysyłkowa
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2014 r. (data wpływu 14 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka dokonuje sprzedaży czasopism motoryzacyjnych w systemie wysyłkowym za pośrednictwem poczty polskiej oraz firm kurierskich. Dotychczas Spółka korzystała ze zwolnienia na podstawie § 2 ust. 1 poz. 36 załącznika z Rozporządzania Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r., poz. 1382 w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących z obowiązku prowadzenia kasy rejestrującej. Spółka rozpoczęła sprzedaż za pośrednictwem operatora płatności internetowych - działający jako system, który daje możliwość dokonywania oraz otrzymywania wpłat przez internet pomiędzy osobami posiadającymi konto e-mail. PayU daje możliwość płacenia kartą kredytową lub przelewem bankowym (nazwa operatora - PayU). Operator uczestnicy w obrocie pieniężnym tj. przekazuje otrzymane wcześniej od kupującego środki dla Spółki w przelewach zbiorczych na podstawie prowadzonej przez operatora ewidencji osób kupujących. Ewidencja prowadzona przez operatora pozwala na stwierdzenie jakiej konkretnie czynności dotyczyła zapłata i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres). Wnioskodawca ma pełny wgląd w ewidencję prowadzoną przez operatora. Wnioskodawca prowadzi dodatkowo własną ewidencję czynności jakich dotyczyła zapłata i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right