Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2014, sygn. IPPP1/443-153/14-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-153/14-2/AW

moment powstania obowiązku podatkowego przepisy od 2014

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2014 r. (data wpływu 10 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lutego2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Działalność Spółki polega głównie na świadczeniu usług na zlecenie osób fizycznych oraz prawnych na występowaniu w imieniu i na rzecz zleceniodawcy przy ubieganiu się o odszkodowania. Na świadczone usługi każdorazowo podpisywana jest stosowna długo-terminowa umowa zlecająca Spółce reprezentowanie poszkodowanego co może czasem trwać nawet kilka lat. Za świadczone usługi Spółka pobiera wynagrodzenie prowizyjne po rozliczeniu całej sprawy odszkodowawczej, lub jej poszczególnych etapów. Spółka występuje w imieniu na rzecz poszkodowanego czyli przejmuje na siebie ciężar załatwienia wszystkich spraw formalno-prawnych jak i rozliczenia otrzymanego odszkodowania. W praktyce wygląda to w sposób następujący - po wygranej sprawie sądowej Spółka otrzymuje wyrok zasądzający na poczet poszkodowanego stosowną kwotę. Kwota powyższa wpływa na rachunek Wnioskodawcy. Następnie Spółka rozlicza (odejmuje) wszystkie koszty, które obciążają daną sprawę odszkodowawczą i nalicza prowizję należną Spółce. Kolejnym krokiem jest przelanie rozliczonej kwoty na konto poszkodowanego. Dopiero wówczas sprawę uznaje się za zamkniętą, a odszkodowanie za rozliczone.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00