Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2014, sygn. IBPP2/443-771/14/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-771/14/JJ
Jaką stawkę podatku Wnioskodawca powinien stosować przy sprzedaży okularów korekcyjnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 lipca 2014r. (data wpływu 5 sierpnia 2014r.), uzupełnionym pismem z 29 października 2014r. (data wpływu 18 listopada 2014r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT stosowanej przy sprzedaży okularów korekcyjnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 sierpnia 2014r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT stosowanej przy sprzedaży okularów korekcyjnych.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 29 października 2014r. (data wpływu 18 listopada 2014r.), będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z 31 października 2014r. znak: IBPP2/443-771/14/JJ.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:
Wnioskodawca jest lekarzem - okulistą. Prowadzi indywidulaną działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży okularów korekcyjnych, oprawek okularowych, soczewek, okularów przeciwsłonecznych, płynów do czyszczenia i innych akcesoriów optycznych oraz działalność w zakresie usług okulistycznych. Ewidencja księgowa jest prowadzona za pomocą księgi przychodów i rozchodów. Szkła korekcyjne i oprawki, z których powstają okulary korekcyjne, są oznaczone symbolem CE, zaś ich sprzedaż jest realizowana wyłącznie na zlecenie określonego klienta na podstawie przeprowadzonego na miejscu badania okulistycznego przez lekarza okulistę i wystawionej recepty bądź na podstawie recepty wydanej przez innego lekarza okulistę. Na produkt w postaci okularów składają się szkła korekcyjne i oprawki, które stanowią jeden wyrób medyczny. W cenę okularów wliczona jest usługa ich wykonania tzn. szlifowanie soczewek optycznych do kształtu oprawy, ustawienie rozstawu źrenic, dopasowanie środków optycznych soczewek okularowych do rozstawu oczu klienta, montaż na odpowiednich wysokościach środków optycznych soczewek zgodnie z receptą lekarską. Usługa wykonania jest świadczona przez wykwalifikowanego optyka.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right