Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2014, sygn. IBPP1/443-712/14/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-712/14/ES

prawidłowość dokumentowania zaliczek

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 lipca 2014 r. (data wpływu 15 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania zaliczek jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lipca 2014 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania zaliczek.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Uczelnia) wdraża zintegrowany system informatyczny (). Jeden z modułów tego zintegrowanego systemu, pod nazwą "S", umożliwia użytkownikom wystawianie faktur sprzedaży, w tym faktur zaliczkowych oraz rozliczających zaliczkę. Prezentowane przez dostawcę systemu rozwiązanie graficzne faktury rozliczającej zaliczkę budzi wątpliwości uczelni, co do zgodności z wymogami prawa. Uczelnia uważa, iż na fakturze rozliczającej zaliczki, gdy faktury zaliczkowe nie obejmują całej zapłaty, kwota nie objęta fakturami zaliczkowymi powinna być rozbita na wartość netto, VAT i brutto, przy czym dla różnych stawek VAT powinny być odrębne pozycje (wiersze) z określeniem stawki VAT, wartości netto dla tej stawki i wartości podatku, dla danej stawki VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00