Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.09.2014, sygn. IBPP2/443-564/14/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-564/14/JJ

Czy Uczelnia może odliczyć w całości podatek VAT z faktur za media, których koszt podlega w całości refakturowaniu?Jeżeli Uczelni nie przysługuje prawo odliczenia podatku VAT z faktur za media, to czy podstawą opodatkowania refaktury za te media powinna być kwota brutto z faktury źródłowej przyjęta jako kwota netto na refakturze?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 czerwca 2014r. (data wpływu 10 czerwca 2014r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia w całości podatku VAT z faktur za media jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 czerwca 2014r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia w całości podatku VAT z faktur za media.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wyższa Szkoła (dalej też: Uczelnia) jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Jako uczelnia świadczy usługi w zakresie kształcenia na poziomie wyższym korzystające ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26b Ustawy o podatku od towarów i usług, wykonuje również czynności opodatkowane polegające między innymi na wynajmie lokali. Uczelnia na potrzeby kształcenia studentów korzysta zarówno z własnych lokali, jak i wynajmowanych. Uczelnia ma zawartą umowę najmu kilku pomieszczeń na czas określony. Pierwotnie, od 1 stycznia 2013 roku, wynajmującym pomieszczenia na rzecz Uczelni był Uniwersytet, a od 17 stycznia 2014 roku wynajmującym zostało Miasto i w związku z przejęciem nieruchomości Miasto wstąpiło w prawa wynajmującego. Od stycznia 2013 roku Uczelnia jest jedynym najemcą pomieszczeń o łącznej powierzchni 431,45 m. Zarządcą nieruchomości, w której cała powierzchnia budynku to 3010 m, w imieniu Miasta jest Zakład Komunalny "X" (dalej też: Wynajmujący).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00