Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2014, sygn. IBPP1/443-777/14/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-777/14/BM

w zakresie terminu rozliczania faktury korygującej zwiększającej obrót

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 lipca 2014 r. (data wpływu 5 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczania faktury korygującej zwiększającej obrót - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 sierpnia 2014 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie terminu rozliczania faktury korygującej zwiększającej obrót.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka jest firmą produkcyjną i w związku z tym prowadzi sprzedaż na podstawie umów oraz kontraktów, w których zawarte są warunki cenowe określone w sposób następujący:

  • cena ostateczna za towar w PLN/t zostanie wyliczona zgodnie z formułą cenową najpóźniej do piątego dnia miesiąca następnego po zakończeniu miesiąca dostawy i na jej podstawie sprzedawca wystawi fakturę korektę oraz:
  • wartość faktury w oparciu o średnie dzienne notowania miesiąca poprzedzającego miesiąc dostaw, faktura korygująca w odniesieniu do średnich dziennych notowań w miesiącu dostaw wystawiona zostanie po zakończeniu miesiąca dostawy dla każdej partii towaru pod warunkiem dostawy towaru na warunkach określonych w przedmiotowej umowie.

W związku z powyższym spółka zobowiązana jest do wystawiania faktur korygujących In plus lub In minus po zakończeniu każdego miesiąca. Spółka informuje jednocześnie, że cena stosowana przy wystawianiu faktury pierwotnej na bieżąco jest średnią ceną z miesiąca poprzedniego zatwierdzona przez obie strony transakcji, a po zakończeniu miesiąca ustalana jest średnia cena za dany miesiąc na podstawie m.in. notowań, kursu walut itp. i tą cenę stosuje się już w miesiącu bieżącym. Po zakończeniu kolejnego miesiąca sytuacja się powtarza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00