Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.10.2014, sygn. IBPP2/443-722/14/RSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-722/14/RSz

opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportem

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 lipca 2014 r. (data wpływu 24 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportem jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportem.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

C. S.A. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT.

W przyszłości Spółka planuje dokonanie transakcji polegającej na wniesieniu aportu na rzecz spółki komandytowo-akcyjnej.

Przedmiotem aportu będą nieruchomości, prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz urządzenia przemysłowe stanowiące własność lub znajdujące się w użytkowaniu wieczystym Spółki. Składniki te, wraz z innymi składnikami majątku Spółki (składnikami materialnymi i niematerialnymi), używane są przez nią dla celów prowadzonej działalności gospodarczej.

Wśród elementów będących przedmiotem aportu (dalej łącznie wszystkie elementy aportu jako Aport") można wyróżnić zaklasyfikowane przez Spółkę dla potrzeb KST do grupy nr 06:

  • wciągniki elektryczne;
  • rozdzielnice oświetleniowe;
  • suwnice;
  • suwnica belkowa podwieszana;
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00