Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2014, sygn. IBPP3/443-648/14/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-648/14/AZ
skutki podatkowe wniesienia w formie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z o.o.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 2 czerwca 2014 r. (data wpływu 4 czerwca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie skutków podatkowych wniesienia w formie aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zorganizowanej części przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 czerwca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej m.in. podatku od towarów i usług, w zakresie skutków podatkowych wniesienia w formie aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Osoba fizyczna (Wnioskodawca) prowadząca działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży hurtowej z magazynu oraz sprzedaży detalicznej w prowadzonych sklepach ma zamiar przekształcić się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i objecie kapitału zakładowego w tej spółce przez wniesienie aportem jego zorganizowanej i wydzielonej części w postaci hurtowni, wraz towarem oraz środkami trwałymi tj. samochodami używanymi, regałami magazynowymi wykorzystywanymi do prowadzenia tejże hurtowni. Działalność osoby fizycznej nie uległaby zlikwidowaniu. Przedmiotem jej działalności pozostałaby druga wydzielona, osobna część w postaci sklepów detalicznych. Wnioskodawca jako osoba fizyczna prowadzi dwa rodzaje działalności: w zakresie sprzedaży hurtowej oraz detalicznej kosmetyków, środków czystości; chemii gospodarczej i artykułów higienicznych. W celu optymalizacji prowadzonej działalności Wnioskodawca postanowił wydzielić działalność w zakresie sprzedaży detalicznej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right