Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2014, sygn. IBPP2/443-78/14/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-78/14/WN
umieszczanie na fakturze daty dokonania dostawy towarów lub daty dokonania zapłaty w przypadkach opisach we wniosku
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 21 stycznia 2014r. (data wpływu 27 stycznia 2014r.), uzupełnionym pismem, które wpłynęło w dniu 10 lutego 2014r. oraz pismem, które wpłynęło w dniu 24 kwietnia 2014r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie umieszczania na fakturze daty dokonania dostawy towarów lub daty dokonania zapłaty w przypadkach opisach we wniosku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 stycznia 2014r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem, które wpłynęło w dniu 10 lutego 2014r. oraz pismem, które wpłynęło w dniu 24 kwietnia 2014r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie umieszczania na fakturze daty dokonania dostawy towarów lub daty dokonania zapłaty w przypadkach opisach we wniosku.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:
Wnioskodawczyni (dalej również Podatnik) prowadzi działalność gospodarczą i jest podatnikiem podatku VAT. Przychód uzyskuje ze sprzedaży książek drukowanych. Wnioskodawczyni sprzedaż prowadzi zarówno do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, przy czym sprzedaż ta jest w całości sprzedażą w systemie wysyłkowym z wykorzystaniem usług Poczty Polskiej lub usług kurierskich (Wnioskodawczyni ponosi ryzyko utraty towarów w wysyłkowej formie sprzedaży do czasu ich przekazania nabywcy), jak również do osób prowadzących działalność gospodarczą, będących podatnikami podatku VAT (zarówno sprzedaż wysyłkowa jak i niewysyłkowa, Wnioskodawczyni ponosi ryzyko utraty towarów w wysyłkowej formie sprzedaży do czasu ich przekazania nabywcy).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right