Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2014, sygn. IBPP4/443-615/13/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-615/13/EK
uznanie wydzielonej części Spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wyłączenia z opodatkowania operacji podziału Spółki przez wydzielenie oraz obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku VAT
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 29 listopada 2013 r. (data wpływu 4 grudnia 2013 r.) uzupełnionym pismem z 3 grudnia 2013 r. (data wpływu 5 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wydzielonej części Spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wyłączenia z opodatkowania operacji podziału Spółki przez wydzielenie oraz obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wydzielonej części Spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wyłączenia z opodatkowania operacji podziału Spółki przez wydzielenie oraz obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku VAT.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 3 grudnia 2013 r.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
X S.A. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów alkoholowych. Działalność ta jest prowadzona w oparciu o majątek stanowiący własność Wnioskodawcy. Ponadto Wnioskodawca jest również właścicielem nieruchomości w W., która jest wynajmowana osobom trzecim na cele turystyczne. W celu ograniczenia ryzyka związanego z prowadzoną działalnością, Wnioskodawca planuje przeniesienie działalności związanej z zarządzeniem i wynajmowaniem majątku do odrębnej spółki, natomiast w Spółce miałaby pozostać działalność operacyjna (tj. produkcja i handel).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right