Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2014, sygn. IBPBII/1/436-306/13/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/436-306/13/AA
Czy uczestnictwo w systemie nie będzie powodować dla Spółki konsekwencji na gruncie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 30 października 2013 r. (data wpływu do Biura 5 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zarządzania płynnością finansową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 listopada 2013 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zarządzania płynnością finansową.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) należy do międzynarodowej grupy kapitałowej specjalizującej się w produkcji metali (dalej: grupa) i prowadzi działalność gospodarczą w obszarze obróbki i badań wyrobów kutych.
Spółka rozważa uczestnictwo w scentralizowanym systemie zarządzania płynnością finansową utworzonym w grupie (dalej: system).
Celem systemu będzie:
- scentralizowanie i uproszczenie zarządzania majątkiem,
- konsolidowanie linii kredytowych,
- usprawnienie inwestowania nadwyżek pieniężnych,
- zapewnienie jednolitego systemu zarządzania majątkiem we wszystkich jednostkach biznesowych,
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right