Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2014, sygn. IPTPP1/443-725/14-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-725/14-2/MW

uznanie otrzymania opłaty rezerwacyjnej za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, dla której nie powstaje obowiązek podatkowy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 października 2014 r. (data wpływu 7 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania otrzymania opłaty rezerwacyjnej za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, dla której nie powstaje obowiązek podatkowy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania otrzymania opłaty rezerwacyjnej za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, dla której nie powstaje obowiązek podatkowy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna z siedzibą w . (dalej: Spółka" lub Wnioskodawca") jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. W najbliższym czasie, Spółka zamierza rozpocząć inwestycję polegającą na budowie lokali mieszkalnych i użytkowych, które będą oferowane na sprzedaż. Planowanym przedmiotem czynności będzie dostawa tych lokali.

W związku z faktem, że Spółka nie zawarła jeszcze umowy mieszkaniowego rachunku powierniczego, o którym mowa w art. 5 ustawy z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, w celu zapewnienia zainteresowanym zakupem lokali klientom wystarczającego czasu na podjęcie decyzji o zakupie wybranego przez nich lokalu i zweryfikowanie możliwości sfinansowania takiego zakupu, Wnioskodawca proponuje potencjalnym klientom zawieranie umów rezerwacyjnych. Z ich treść wynika m.in., że:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00