Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2014, sygn. IPTPP2/443-757/14-2/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-757/14-2/IR

W zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2014 r. (data wpływu 6 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. . jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Stowarzyszenie .... (Wnioskodawca) 19 marca 2014 r. zawarło z Samorządem Województwa .... umowę przyznania pomocy w ramach działania Wdrażanie projektów współpracy w zakresie operacji polegającej na realizacji projektu współpracy, objętego PROW na lata 2007-2013. Przedmiotem umowy jest realizacja projektu współpracy pt.: ..... Przyznana pomoc ma formę refundacji całości poniesionych kosztów kwalifikowalnych projektu. Okres realizacji obejmuje 9 miesięcy (od 1 marca 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.). W projekcie współpracy uczestniczy dwóch partnerów, z których każdy ponosi koszty związane z jego realizacją. Stowarzyszenie pokrywa koszty obejmujące: wynagrodzenia przyrodników ponoszone w związku z koniecznością przeprowadzenia kompleksowych badań przyrodniczych, prace terenowe (rekultywacja łąk śródleśnych, mechaniczne usuwanie samosiewów drzew i krzewów oraz zrębkowanie biomasy drzewnej po wycince samosiewów), promocja projektu (plakaty, broszury, audycja radiowa, organizacja konferencji podsumowującej), wynagrodzenie koordynatora projektu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00