Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2014, sygn. IPTPP2/443-263/14-2/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-263/14-2/IR
prawidłowe wystawianie faktur bez określenia daty dostawy i brak obowiązku ich korygowania, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów oraz rozliczenia jej w rejestrach VAT i deklaracji VAT-7
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2014 r. (data wpływu 4 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawianych faktur bez określenia daty dostawy i braku obowiązku ich korygowania, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów oraz rozliczenia jej w rejestrach VAT i deklaracji VAT-7 jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawianych faktur bez określenia daty dostawy i braku obowiązku ich korygowania, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów oraz rozliczenia jej w rejestrach VAT i deklaracji VAT-7.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
... (Wnioskodawca) jest podmiotem gospodarczym zajmującym się m.in. handlem hurtowym art. sanitarnymi, w tym w szczególności armaturą sanitarną łazienkową i kuchenną, akcesoriami łazienkowymi oraz meblami. Spółka dokonuje sprzedaży wyłącznie za pomocą odbiorców hurtowych zarówno w kraju, jak i za granicą.
Niniejszy wniosek dotyczy wyłącznie sprzedaży krajowej. Sprzedaż ta odbywa się na podstawie zawartych umów oraz na bieżąco składanych zamówień. Towar zwykle dostarczany jest przez sprzedającego pod wskazany przez klienta w umowie bądź zamówieniu adres dostawy na terytorium kraju. Wydanie towaru z magazynu sprzedającego bezpośrednio kupującemu jest marginalne. Sprzedający dostarcza towar do klienta za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm spedycyjnych takich jak ... itp. Wydanie towaru spedytorowi jest poprzedzone wystawieniem faktury dla klienta. Wraz z dostawą towarów do Klienta dostarczana jest również faktura. Faktura zawiera m.in. adres, pod który dostawa ma być zrealizowana tj. adres dostawy oraz datę jej wystawienia natomiast nie zawiera daty dostawy (zakończenia dostawy), która na moment jej wystawienia nie jest znana i nie może być na tej fakturze umieszczana.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right