Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2014, sygn. IPTPP1/443-128/14-4/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-128/14-4/AK
Jaki adres należy wskazać w fakturze VAT: właściciela firmy działającego jako osoba fizyczna ze stałym adresem zamieszkania czy adres zakładu produkcyjnego, gdzie wykonuje jedną z wielu rodzajów działalności?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2014r. (data wpływu 19 lutego 2014r.) uzupełnionym pismem z dnia 16 kwietnia 2014r. (data wpływu 18 kwietnia 2014r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu na fakturze - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2014r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu na fakturze.
Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 16 kwietnia 2014r. (data wpływu 18 kwietnia 2014r.) w zakresie sformułowania pytania/pytań dotyczących przedstawionego we wniosku stanu faktycznego oraz o własne stanowisko w sprawie.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jednoosobową. Zainteresowany zameldowany jest na ul. , w L., w L. opłaca podatki w I US, podlega pod ZUS itd.
Wnioskodawca główny zakład produkcyjny posiada w miejscowości S.; . Od momentu założenia działalność wszystkie faktury i umowy sygnowane są danymi firmy z adresem I.., nie uwzględniając nigdzie zakładu w S., gdyż jest on zakładem, który dziś jest głównym, a jutro może być drugim, trzecim lub zostać sprzedany. Jako podmiot gospodarczy Zainteresowany funkcjonuje w L. W taki sam sposób wystawiane są dokumenty firm, od których Wnioskodawca towary nabywa. Niestety co jakiś czas Wnioskodawca natrafia na kontrahentów, którzy inaczej interpretują ten fakt. Uważają, iż Zainteresowany musi wystawić fakturę bądź wpisać na umowie tylko dane S. , a adres I., może być jedynie adresem do korespondencji, a nie adresem "podatkowym".
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right