Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2014, sygn. IPTPB3/423-117/14-3/GG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-117/14-3/GG

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym odsetki od Kredytu zaciągniętego przez na sfinansowanie nabycia akcji w kapitale Wnioskodawcy będą mogły po dniu połączenia stanowić koszt uzyskania przychodu Spółki w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 stycznia 2014 r. (data wpływu 17 stycznia 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 stycznia 2014 r. (data wpływu 20 stycznia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego przez Spółkę przejmowaną jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 stycznia 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego przez Spółkę przejmowaną.

W dniu 20 stycznia 2014 r. wpłynęło do tutejszego Organu pismo uzupełniające wniosek z dnia 17 stycznia 2014 r., wraz pełnomocnictwem i dowodem uiszczenia opłaty od wniosku i pełnomocnictwa.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (zwany dalej również: Spółką) jest spółką kapitałową, która jest wiodącym producentem kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego działającym na rynku polskim. Spółka podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Zgodnie z przyjętą strategią biznesową planowane jest połączenie przez przejęcie w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1030 dalej: KSH) spółki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w , nr KRS: (zwana dalej: ) przez Spółkę. będzie posiadać w dniu połączenia 100% akcji w Spółce. W celu nabycia akcji zaciągnęła kredyt w banku komercyjnym (dalej: Kredyt). Kredyt ma charakter odpłatny, tj. jest obowiązana spłacać miesięcznie oprócz należności głównej również odsetki. W wyniku planowanego połączenia (tzw. połączenie odwrotne) Spółka jako następca prawny zgodnie z art. 494 § 1 KSH stanie się stroną umowy Kredytu. Dodatkowo, zgodnie z art. 93 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. Wnioskodawca stanie się sukcesorem wszystkich praw i obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, których podmiotem przed dniem połączenia będzie . Planowane połączenie będzie uzasadnione z przyczyn ekonomicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00