Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.03.2014, sygn. IPTPP2/443-2/14-2/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-2/14-2/IR

W zakresie uznania wniesienia do spółki komandytowej wkładu niepieniężnego w postaci dwóch stacji paliw jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa i wyłączenia ww. czynności z opodatkowania podatkiem VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2013 r. (data wpływu 30 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wniesienia do spółki komandytowej wkładu niepieniężnego w postaci dwóch stacji paliw jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa i wyłączenia ww. czynności z opodatkowania podatkiem VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wniesienia do spółki komandytowej wkładu niepieniężnego w postaci dwóch stacji paliw jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa i wyłączenia ww. czynności z opodatkowania podatkiem VAT oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie produkcji i obrotu paliwami płynnymi, w tym sprzedaż detaliczna w sieci stacji paliw. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej posiada trzy stacje paliw, przy czym każda stacja paliw jest zlokalizowana w innym miejscu.

Wnioskodawca jako wspólnik komandytariusz zamierza dokonać aportu do spółki komandytowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci nieruchomości z posadowioną na niej stacją paliw oraz prawo do dzierżawy, obejmującej części nieruchomości, na której posadowiona jest druga stacja paliw o powierzchni ok. 1000 m2 wraz z budynkiem o powierzchni 133,9 m2, zaopatrzony w przyłącze wodne, kanalizacyjne, elektryczne oraz zbiorniki, wiatę dystrybutorów i dystrybutory paliw. Pierwsza stacja paliw została nabyta przez Wnioskodawcę, natomiast druga stacja paliw jest we władaniu Wnioskodawcy na podstawie umowy dzierżawy z X

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00