Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2014, sygn. IPTPP2/443-901/13-5/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-901/13-5/PR

w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia paliwa

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 18 listopada 2013 r. (data wpływu 21 listopada 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 20 stycznia 2014 r. (data wpływu 23 stycznia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia paliwa, w sytuacji gdy po zakończeniu umowy najmu samochód będzie wykorzystywany do dalszego wynajmu oraz działalności opodatkowanej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego:

  • z tytułu rat leasingowych wynikających z umowy leasingu samochodu osobowego w okresie oddania pojazdu w odpłatne użytkowanie, jak również w sytuacji, gdy po zakończeniu umowy najmu samochód będzie nadal przeznaczony pod wynajem i wykorzystywany do działalności opodatkowanej,
  • z tytułu nabycia paliwa, w sytuacji gdy po zakończeniu umowy najmu samochód będzie wykorzystywany do dalszego wynajmu oraz działalności opodatkowanej.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 20 stycznia 2014 r. poprzez doprecyzowanie stanu faktycznego oraz wskazanie przepisów prawa.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Działalność gospodarcza Wnioskodawcy polega na prowadzeniu restauracji, dodatkowym przedmiotem Jego działalności jest wynajem i dzierżawa samochodów zgodnie z zaktualizowanym numerem PKD 7711Z oraz 7712Z. W miesiącu październiku 2013 r. Wnioskodawca zawarł umowę leasingu operacyjnego, którego przedmiotem umowy jest samochód osobowy przeznaczony pod wynajem. W umowie leasingu leasingodawca na wniosek leasingobiorcy (Wnioskodawcy) wyraził zgodę na udostępnienie przedmiotu leasingu Firmie X.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00