Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2014, sygn. ILPP2/443-1100/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1100/14-2/JK

Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z 1 października 2014 r. (data wpływu 3 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą wpisaną do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych. Przedmiotem działalności jest organizowanie imprez turystycznych wyłącznie na terenie kraju. Zainteresowany złożył jednocześnie Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego oświadczenie o przyjmowaniu wpłat klientów wyłącznie na rachunek powierniczy. Klient po podpisaniu umowy z biurem Wnioskodawcy, w określonym czasie wpłaca pieniądze za daną imprezę turystyczną na bankowy rachunek powierniczy. Bank zabezpiecza kwotę do czasu realizacji umowy a następnie po jej akceptacji z woli obu stron (powiernika i powierzającego) przelewa pieniądze na rachunek firmowy Wnioskodawcy. Działając na rzecz klienta we własnym imieniu i na własny rachunek Wnioskodawca sam nabywa towary i usługi od innych podmiotów dla bezpośredniej korzyści turysty. Do września 2014 r. wartość sprzedaży brutto uprawniała Zainteresowanego do zwolnienia od podatku VAT. Po przekroczeniu kwoty sprzedaży 150 000 zł Wnioskodawca zarejestrował się jako podatnik VAT i od tego momentu jego działalność opodatkowana jest w procedurze VAT marża.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00