Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2014, sygn. ILPP4/443-469/14-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-469/14-2/ISN
Podatek od towarów i usług w zakresie odzyskania zapłaconego podatku VAT w ramach realizacji projektu Ochrona torfowisk alkalicznych ().
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Klubu Przyrodników przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2014 r. (data wpływu 8 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odzyskania zapłaconego podatku VAT w ramach realizacji projektu Ochrona torfowisk alkalicznych () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odzyskania zapłaconego podatku VAT w ramach realizacji projektu Ochrona torfowisk alkalicznych ().
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jako płatnik podatku VAT realizuje projekt LIFE+ pt. Ochrona torfowisk alkalicznych (). Ramy czasowe projektu to 1 września 2014 r. 30 czerwca 2018 r. Projekt finansowany jest przez instrument finansowania Komisji Europejskiej LIFE+ oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Głównym celem projektu jest ochrona siedliska Natura 2000: torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk (kod siedliska: 7230) w obszarach Natura 2000 w południowej i centralnej Polsce. Wybrane obiekty są jednocześnie ostoją rzadkich roślin z załącznika II Dyrektywy Siedliskowej. Z uwagi na krajową specyfikę struktury powierzchniowej siedliska, tj. ogromną przewagę obiektów o niewielkiej powierzchni (poniżej 2 ha) oraz wyjątkowe ich rozproszenie, w projekcie znalazło się ok. 100 niewielkich obiektów o łącznym areale zaledwie ok. 210 ha. Celem strategicznym projektu jest zahamowanie procesu degradacji oraz poprawa, a także zachowanie właściwego stanu torfowisk alkalicznych Polski południowej jako siedliska występowania wielu rzadkich, chronionych i skrajnie zagrożonych gatunków roślin, w tym szczególnie gatunków z załącznika II Dyrektywy Siedliskowej oraz przywrócenie w ich obrębie ekstensywnego użytkowania kośnego zapewniającego ich dobry stan w długoterminowej perspektywie czasowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right