Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2014, sygn. ILPB2/436-203/14-2/WS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

Zwolnienie z art. 9 pkt 2.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 31 lipca 2014 r. (data wpływu 4 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca wykonując zawód notariusza, na podstawie art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (t.j. Dz U. 2010 r. Nr 101, poz. 649 ze zm.; dalej: Ustawa o PCC), jest płatnikiem podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowanych tym podatkiem czynności dokonywanych w formie aktu notarialnego.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zamierza zawrzeć w formie aktu notarialnego sporządzonego przez płatnika, jako notariusza, umowę sprzedaży, na podstawie której kupi prawo użytkowania wieczystego gruntu oznaczonego w ewidencji gruntów jako R (grunty orne) oraz W-R (rowy). Nabywany grunt będzie miał powierzchnię 88 ha. Dla nabywanego gruntu nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, chociaż taki został uchwalony, jednak dotąd jeszcze nie wszedł w życie. W uchwalonym, choć nieobowiązującym planie przedmiotowy grunt jest oznaczony jako tereny rolne. Możliwe, że w chwili zawierania umowy sprzedaży powyższy plan będzie już obowiązywał. Powyższa sprzedaż jest zwolniona od podatku od towarów i usług (art. 43 ust. 1 punkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00