Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2014, sygn. ILPP1/443-545/14-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-545/14-2/MK

Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT od zakupów dotyczących realizacji Projektu pn. Diagnozowanie infekcji , przy zastosowaniu wskaźnika proporcji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia, do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Uniwersytetu przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2014 r. (data wpływu 4 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT od zakupów dotyczących realizacji Projektu pn. Diagnozowanie infekcji , przy zastosowaniu wskaźnika proporcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT od zakupów dotyczących realizacji Projektu pn. Diagnozowanie infekcji , przy zastosowaniu wskaźnika proporcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Uniwersytet (zwany dalej Wnioskodawcą lub Uniwersytetem), jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.

Wnioskodawca działając jako lider w ramach konsorcjum wraz z Politechniką i Uniwersytetem () (dalej Konsorcjum) przystąpił do projektu realizowanego w ramach Programu Badań Stosowanych w ścieżce A, polegającym na dofinansowaniu projektu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (dalej NCBiR).

Zgodnie z umową o wykonanie i finansowanie projektu z dnia 5 listopada 2013 r. beneficjentem środków może być konsorcjum naukowe w rozumieniu ustawy o zasadach finansowania nauki (ustawa z dnia 30 kwietnia 2010 r.; Dz. U. Nr 96, poz. 615, z późn. zm., dalej u.z.f.n.). Konsorcjum naukowe składa się z co najmniej dwóch jednostek naukowych i podejmuje na podstawie umowy wspólne przedsięwzięcie obejmujące badania naukowe, prace rozwojowe lub inwestycje służące potrzebom badań naukowych lub prac rozwojowych. Konsorcjum w skład, którego wchodzi Wnioskodawca odpowiada definicji legalnej zawartej w u.z.f.n.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00