Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2014, sygn. ILPP2/443-610/14-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-610/14-2/EN
Czy Gmina ma prawo do odliczenia pełnych kwot podatku VAT naliczonego z faktur od kancelarii prawnej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2014 r. (data wpływu 2 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług kancelarii prawnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług kancelarii prawnej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Gmina Miejska (dalej: Gmina) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT.
Działalność Gminy obejmuje m.in. realizację zadań z zakresu kultury fizycznej, rozwoju turystyki, cmentarnictwa czy prowadzenia targowisk miejskich.
W szczególności:
- Gmina zrealizowała inwestycję w zakresie przebudowy lokalu Centrum Informacji Turystycznej (dalej: Centrum), ponosząc wydatki w szczególności na sporządzenie dokumentacji projektowej, wykonanie prac budowlanych, sprawowanie nadzoru nad pracami, zakup materiałów oraz zakup wyposażenia,
- Gmina ponosi również drobne wydatki inwestycyjne związane z targowiskami miejskimi, cmentarzami komunalnymi oraz związane z kompleksem sportowym.
Gmina dokonuje również wydatków bieżących, związanych z funkcjonowaniem Centrum, targowisk, cmentarzy komunalnych oraz kompleksu sportowego, np. zakup energii elektrycznej, wody, usług odprowadzania nieczystości, etc., które to wydatki są niezbędne do utrzymywania przedmiotowych obiektów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right