Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2014, sygn. ILPP2/443-403/14-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-403/14-2/AK

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem do SKA prawa majątkowego (ekspektatywy wierzytelności).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z 24 marca 2014 r. (data wpływu 8 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem do SKA prawa majątkowego (ekspektatywy wierzytelności) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem do SKA prawa majątkowego (ekspektatywy wierzytelności).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, polskim rezydentem podatkowym oraz nie jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT. Wnioskodawca posiada prawo majątkowe (ekspektatywę wierzytelności) należące do prywatnego majątku Wnioskodawcy. Zarówno ekspektatywa wierzytelności, jak i przyszła wierzytelność wynikająca z tej ekspektatywy nie są związane z działalnością gospodarczą. Wnioskodawca planuje wnieść to prawo majątkowe aportem do spółki komandytowo-akcyjnej (dalej: SKA) w zamian za objęcie akcji tej spółki. Strony omawianej czynności nie zawarły innego stosunku prawnego i nie ustaliły dodatkowego wynagrodzenia, czy płatności w związku z dokonaniem tej czynności. Ponadto, rok obrotowy SKA rozpoczął się w dniu 1 października 2013 roku, a zakończy się w dniu 30 września 2014 roku. Wniesienie aportem wyżej wskazanego prawa majątkowego do SKA nastąpi przed dniem 30 września 2014 roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00