Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2014, sygn. ILPP1/443-229/14-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-229/14-2/AW
Prawo do odzyskania podatku naliczonego z tytułu realizacji operacji pn. Kuchnia () produktem markowym Gminy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2014 r. (data wpływu 18 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego z tytułu realizacji operacji pn. Kuchnia () produktem markowym Gminy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego z tytułu realizacji operacji pn. Kuchnia () produktem markowym Gminy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Lokalna Organizacja (...) jest Stowarzyszeniem, które zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 26 listopada 2008 r. Stowarzyszenie funkcjonuje na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855 ze zm.), ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o Polskiej Organizacji Turystycznej (Dz.U. Nr 62, poz. 689 ze zm.) oraz Statutu. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, jak również nie zarejestrowało się w Urzędzie Skarbowym jako czynny podatnik VAT.
Podstawowa działalność statutowa Stowarzyszenia to: kreowanie i promowanie regionu, zapewnienie funkcjonowania i rozwoju systemu informacji turystycznej regionu: miasta, powiatów: (), inicjowanie i opiniowanie planów rozwoju turystyki oraz wspomaganie ich realizacji, integracja środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego oraz osób i instytucji zainteresowanych turystycznym rozwojem regionu konińskiego, wspieranie rozwoju turystyki oraz przedsiębiorczości, inicjowanie tworzenia i wspierania rozwoju, i promocji markowych produktów turystycznych, szczególnie (), wspieranie rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej w regionie (), koordynacja działań w zakresie turystyki, a w szczególności podnoszenie jej jakości oraz planowanie i realizowanie imprez turystycznych, propagowanie i podejmowanie działań na rzecz popularyzacji i ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego oraz rozwoju obszarów wiejskich, podejmowanie działań mających na celu aktywne przeciwdziałanie bezrobociu, doskonalenie kadr turystycznych, współpraca z Organizacją Turystyczną, monitorowanie procesów i zjawisk dotyczących turystyki regionu konińskiego, podejmowanie innych zadań sprzyjających rozwojowi turystyki.