Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2014, sygn. ILPP4/443-66/14-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-66/14-2/BA
Archiwizowanie otrzymanych faktur papierowych w formie elektronicznej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2014 r. (data wpływu 14 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie archiwizowania w formie elektronicznej otrzymanych w formie papierowej faktur zakupowych, faktur korygujących, duplikatów tych dokumentów oraz rachunków - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie archiwizowania w formie elektronicznej otrzymanych w formie papierowej faktur zakupowych, faktur korygujących, duplikatów tych dokumentów oraz rachunków.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. Sp. k. (dalej: Wnioskodawca) prowadzi działalność w zakresie usług księgowych. Wnioskodawca obecnie stosuje mieszany system wysyłania i przechowywania faktur, polegający na wysyłaniu faktur sprzedażowych w formie papierowej oraz przechowywaniu jej kopii w formie elektronicznej, bez możliwości zmiany treści i z gotowością wydrukowania jej na każde żądanie uprawnionego organu. W związku z ciągłym rozwojem Wnioskodawcy, liczba otrzymywanych w każdym miesiącu faktur zwiększa się. Mając na uwadze wynikający z obowiązujących przepisów prawa okres, przez jaki podatnik zobowiązany jest przechowywać dokumenty księgowe, ich archiwizacja staje się coraz trudniejsza, łączy się bowiem z koniecznością zwiększania powierzchni archiwum.