Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2014, sygn. ILPP2/443-95/14-4/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-95/14-4/AKr

Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania zbiorczych faktur korygujących.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2014 r. (data wpływu 31 stycznia 2014 r.) uzupełnionym pismem z 9 kwietnia 2014 r. (data wpływu 15 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania zbiorczych faktur korygujących - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania zbiorczych faktur korygujących. Wniosek został uzupełniony w dniu 15 kwietnia 2014 r. o doprecyzowanie przedstawionego stanu faktycznego, przeredagowane zapytanie oraz własne stanowisko w sprawie oceny prawnej w zakresie przeredagowanego pytania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca sprzedaje suplementy diety i oleje spożywcze do hurtowni. Sprzedaż dokumentuje za pomocą faktury VAT. W celu zwiększenia sprzedaży Spółka udziela rabatów w określonym czasie np. miesiąca na określony asortyment (nie na cały asortyment sprzedawany dla określonej hurtowni). Wielkość rabatu jest zróżnicowana i zależy od asortymentu oraz ilości towarów zakupionych przez hurtownie oraz ilości towarów odsprzedanych do aptek. Na koniec okresu rozliczeniowego (zwykle jest to miesiąc) Spółka na podstawie informacji otrzymanej od hurtowni (odsprzedaż do aptek przez hurtownię). Z uwagi na brak możliwości powiązania sprzedaży własnej do hurtowni z odsprzedażą hurtowni do aptek. Spółka kalkuluje rabat kwotowy dla określonej hurtowni jako wielkość rabatu udzielonego za dany okres i wystawia korektę zbiorczą za dany miesiąc zgodnie z art. 106j Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00