Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2014, sygn. ILPB3/423-607/13-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-607/13-2/EK
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki akcyjnej przedstawione we wniosku z 16 grudnia 2013 r. (data wpływu 20 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia:
- w jakim momencie i w jakiej wysokości koszty poniesione przez Spółkę w ramach realizowanych projektów sfinansowane ze środków własnych, a następnie zrefundowanych z dotacji, powinny zostać wyłączone z kosztów uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) - jest nieprawidłowe,
- czy w związku z finansowaniem przez Spółkę realizowanych projektów dotacjami, czyli przychodami wolnymi od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do kosztów ogólnych prowadzenia działalności ma zastosowanie art. 15 ust. 2a tej ustawy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
S.A. (zwana w dalszej części wniosku Spółką) jest spółką prawa handlowego podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. Spółka została powołana w szczególnym celu zaspokajania potrzeb o charakterze powszechnym niemających charakteru przemysłowego ani handlowego, w celu wspierania społecznej i ekonomicznej transformacji regionu (), restrukturyzacji jego gospodarki oraz rozwoju przedsiębiorczości. Swoje cele Spółka realizuje poprzez zapewnienie wsparcia rozwoju konkurencyjności i wydajności biznesowej małych i średnich przedsiębiorstw przy jednoczesnym oddziaływaniu na wzrost umiejętności pracobiorców. Dla zapewnienia realizacji powyższych celów Spółka wykorzystuje przede wszystkim środki finansowe pozyskiwane ze wsparcia wspólnotowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right