Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.03.2014, sygn. ILPP1/443-36/14-2/AI, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-36/14-2/AI

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności aportu przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2014 r. (data wpływu 16 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności aportu przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności aportu przedsiębiorstwa.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod firmą A od 8 września 1989 r. Zakres prowadzonej działalności obejmuje obecnie produkcję bielizny (PKD 14.14.Z) oraz sprzedaż hurtową wyrobów tekstylnych (PKD 46.41.Z). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zatrudniał około 20 pracowników. Przedsiębiorstwo Zainteresowanego jest prowadzone z wykorzystaniem zespołu następujących składników majątkowych (materialnych i niematerialnych):

  • sprzętu biurowo-komputerowego;
  • maszyn i urządzeń do produkcji;
  • wyposażenia;
  • samochodów;
  • nieruchomości;
  • środków obrotowych;
  • prawa do znaku towarowego B. Znak ten nie jest zarejestrowany w urzędzie patentowym i nie został zaliczony do wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji w zakresie podatku dochodowego.

W związku z prowadzonym przedsiębiorstwem Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów oraz ewidencje wymagane w zakresie VAT. Zainteresowany w ramach prowadzonej działalności korzysta również z finansowania z banku w postaci dostępnego limitu w ramach rachunku bankowego związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Ogółem wartość składników przedsiębiorstwa wynosi ok. 1,5 mln zł. W skład przedsiębiorstwa nie wchodzą żadne koncesje lub zezwolenia, a także patenty oraz prawa własności przemysłowej. Wnioskodawca ma zawarte umowy z dostawcami krajowymi i zagranicznymi oraz umowy dotyczące dostawy energii elektrycznej oraz świadczenia usług telekomunikacyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00