Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2014, sygn. ILPP2/443-966/13-4/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-966/13-4/AKr

1. Czy w związku z przedstawioną sytuacją sprzedaży biletów przez Internet istnieje obowiązek druku i fiskalizacji paragonu w dniu otrzymania zapłaty od pośrednika firmę X czy w dniu odbioru biletów?
2. Czy kasjerka w kasie biletowej w momencie druku biletów ze sprzedaży internetowej może równocześnie lub w ogóle nie musi drukować paragonu a tym samym go fiskalizować?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z 23 września 2013 r. (data wpływu 7 października 2013 r.) uzupełnionym pismem z 30 grudnia 2013 r. (data wpływu 3 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Wniosek został uzupełniony 3 stycznia 2014 r. o doprecyzowanie przedstawionego stanu faktycznego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca Teatr dokonuje sprzedaży biletów na swoje spektakle za gotówkę w kasach biletowych, w formie przelewów na rachunek bankowy Teatru oraz poprzez pośrednika sprzedaży internetowej firmę X.

Codziennie X przekazuje przelewem jedną globalną kwotę dotyczącą wszystkich zapłaconych transakcji z dnia poprzedniego wraz z zestawieniem osób wpłacających na konto Wnioskodawcy. Ww. kwota nie podlega fiskalizacji, jedynie jest księgowana na koncie rozrachunkowym w rozbiciu na wpływu biletów i prowizję na koniec miesiąca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00