Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2014, sygn. ITPP2/443-1119/14/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1119/14/AP

Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków na samochód w związku z jego zmianą na samochód specjalny.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 sierpnia 2014 r. (data wpływu 21 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od nabycia sprzętu specjalistycznego i usług dotyczących modernizacji samochodu ciężarowego, w wyniku których zmienił on przeznaczenie na pojazd specjalny radiofoniczny - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od nabycia sprzętu specjalistycznego i usług dotyczących modernizacji samochodu ciężarowego, w wyniku których zmienił on przeznaczenie na pojazd specjalny radiofoniczny.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką radiofonii publicznej działającą na podstawie ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 1992 r., Nr 253, poz. 2531, z późn. zm., dalej: urtv) zawiązaną w celu tworzenia i rozpowszechniania regionalnego programu radiowego. Wnioskodawca jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054, z późn. zm., dalej: uptu) i jest zarejestrowany na potrzeby podatku od towarów i usług od dnia 13 grudnia 1993 r. Prowadząc działalność wykonuje czynności opodatkowane jak i korzystające ze zwolnienia od podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Czynności opodatkowane VAT polegają w szczególności na świadczeniu usług reklamowych oraz promocyjnych. Czynności zwolnione z VAT to przede wszystkim świadczenie usług związanych z realizacją zadań radiofonii i telewizji świadczonych przez jednostki publicznej radiofonii (podstawa zwolnienia: art. 43 ust. 1 pkt 34 uptu), przy czym samo nadawanie audycji przez Wnioskodawcę nie stanowi świadczenia usług zwolnionych z VAT. Usługi zwolnione z VAT świadczone przez Wnioskodawcę polegają m.in. na sprzedaży wyprodukowanych audycji na rzecz Rozgłośni Regionalnych, sprzedaży programu ogólnopolskiego na rzecz Polskiego Radia, realizacji wejść na żywo, realizacji transmisji, nagrań audycji na rzecz Polskiego Radia i Rozgłośni Regionalnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00