Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2014, sygn. ITPP3/443-447/14/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-447/14/JK
Podatek akcyzowy w zakresie wysokości zabezpieczenia akcyzowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 sierpnia 2014 r. (data wpływu 11 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie wysokości zabezpieczenia akcyzowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 sierpnia 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie wysokości zabezpieczenia akcyzowego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka w dniu 31 grudnia 2012 r. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności jako zarejestrowany odbiorca. We wniosku o wydanie pozwolenia wskazała prognozowaną ilość nabywanych wyrobów akcyzowych oraz wysokość zabezpieczenia akcyzowego w kwocie 500.000 zł. Kwota zabezpieczenia została wpłacona. W toku prowadzenia działalności zwiększono ilość nabywanych wyrobów akcyzowych. Proporcjonalnie do zwiększania się obrotów, zwiększeniu ulegała również kwota zabezpieczenia i w chwili obecnej wynosi 5.200.000 zł. Od początku prowadzenia działalności wpłacone zabezpieczenia każdorazowo pokrywały oraz pokrywają nadal kwotę zobowiązania podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia wyrobów akcyzowych. Nie wystąpiła sytuacja, w której zobowiązania podatkowe w odniesieniu do konkretnej transakcji Wnioskodawcy przekroczyłyby poziom zabezpieczenia. Zobowiązania podatkowe Wnioskodawcy były, i są obecnie, regulowane na bieżąco, w związku z czym interes Skarbu Państwa nie został narażony na szkodę bądź uszczuplenie. Dopiero po zapłaceniu zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym i zwolnieniu zabezpieczenia akcyzowego dokonywane są kolejne transakcje wewnątrzwspólnotowego nabycia wyrobów akcyzowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right