Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2014, sygn. ITPP3/443-458/14/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-458/14/JK

Podatek akcyzowy w zakresie zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego całkowicie skażonego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 sierpnia 2014 r. (data wpływu 19 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego całkowicie skażonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 sierpnia 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego całkowicie skażonego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca zamierza nabywać alkohol etylowy całkowicie skażony do celów produkcji produktów chemicznych zarówno od dostawców krajowych, w tym takich którzy taki alkohol sprowadzają z zagranicy, jak i w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia od kontrahentów m.in. z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wnioskodawca zamierza również importować alkohol etylowy całkowicie skażony.

Nabywając taki alkohol otrzymywałby uproszczony dokument towarzyszący (UDT) lub dokument handlowy spełniający rolę dokumentu UDT (fakturę). W tych dokumentach znajdowałaby się adnotacja, że alkohol został całkowicie skażony zgodnie z wymogami wskazanymi w rozporządzeniu Komisji (WE) nr x z dnia 22 listopada 1993 r. w sprawie wzajemnego uznawania procedur całkowitego skażenia alkoholu etylowego do celów zwolnienia z podatku akcyzowego, bez wskazywania jednak w jakim kraju dokonano skażenia, ani według której z procedur wymienionych w ww. rozporządzeniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00