Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2014, sygn. ITPP2/443-1217/14/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1217/14/AD

Dotyczy sposobu opodatkowania sprzedaży nieruchomości zabudowanej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2014 r. (data wpływu 9 września 2014 r.), uzupełnionym w dniu 21 października 2014 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania sprzedaży nieruchomości zabudowanej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 września 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 21 października 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania sprzedaży nieruchomości zabudowanej.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W dniu 22 maja 2002 r. Pan R. S. i Pani M. K. nabyli od Fundacji nieruchomość w postaci budynku oraz prawa użytkowania wieczystego działek oznaczonych numerami i . Stawiający do aktu notarialnego, w imieniu Fundacji, oświadczył, że w momencie sprzedaży Fundacja była podatnikiem VAT, jednakże Pan R. S i Pani M. K - osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, we współwłasności majątkowej małżeńskiej, nie dokonali odliczenia VAT z tytułu zakupu nieruchomości w postaci budynku oraz prawa wieczystego użytkowania ww. działek. Sprzedający wszedł w posiadanie przedmiotu sprzedaży na podstawie umowy sprzedaży nieruchomości potwierdzonej aktem notarialnym, od Przedsiębiorstwa w dniu 17 sierpnia 1994 r. Wcześniejsza historia przedmiotu sprzedaży odnośnie odliczenia VAT z tytułu nabycia, pierwszego zasiedlenia, jak i wykorzystywania do działalności opodatkowanej nie jest znana.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00