Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2014, sygn. ITPP1/443-927/14/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-927/14/DM

Czy sprzedaż przedmiotowego oleju podlega na terenie kraju opodatkowaniu stawką podatku od towarów i usług w wysokości 5% na podstawie załącznika nr 10 do ustawy o podatku od towarów i usług - pozycja nr 20?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2014 r. (data wpływu 6 sierpnia 2014 r.), uzupełnionym w dniu 27 października 2014 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku przy sprzedaży oleju sojowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 sierpnia 2014 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniu 27 października 2014 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku przy sprzedaży oleju sojowego.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka, zamierza sprowadzać (importować) z Ukrainy surowy olej sojowy. Olej ten nie jest olejem technicznym, nie służy też do produkcji farb. Olej jest przeznaczony do konsumpcji przez zwierzęta oraz (po wcześniejszej rafinacji) przez ludzi jest olejem jadalnym. Proces produkcji odbywa się w tej samej technologii i z tego samego surowca, co olej jadalny. Olej przeznaczony do spożycia przez zwierzęta i olej przeznaczony do spożycia przez ludzi są produktami tożsamymi pod kątem jakości, parametrów i technologii produkcji. Na podstawie opinii Ośrodka Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu Statystycznego w Łodzi w zakresie grupowania wyrobu wymieniony olej sojowy surowy odgumowany/nieodgumowany mieści się w grupowaniu PKWiU 10.41.21.0 Olej sojowy surowy (CN 1507 10 Olej sojowy i jego frakcje, nawet rafinowane, ale niemodyfikowane chemicznie: Olej surowy, nawet odgumowany Polska klasyfikacja wyrobów i usług grupuje go w sekcji C - Artykuły przetwórstwa przemysłowego Dział 10 Artykuły spożywcze).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00