Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.09.2014, sygn. ITPP2/443-742/14/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-742/14/EK

Prawo do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu ATV (quad).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 czerwca 2014 r. (data wpływu 10 czerwca 2014 r.), uzupełnionym w dniu 1 września 2014 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu ATV jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 1 września 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu ATV.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, związanej m.in. z reklamą, dnia 9 maja 2014 r. zakupiono nowy pojazd czterokołowy ATV u dealera w miejscowości B., w firmie Spółka Jawna. ATV ten jest wykorzystywany jako reklama i służy wyłącznie do promowania firm poprzez wykorzystywanie go jako reklamy na treningach, zawodach oraz innych imprezach, głównie motoryzacyjnych. Dostarczany jest na miejsce na lawecie, bądź przyczepie. Możliwość rozbudowania ATV oraz zastosowania na nim różnego typu oklein, a także nieseryjnych podzespołów sprawia, że jest on bardzo dobrą, przyciągającą reklamą do promowania firmy. Zakupiony ATV nie posiada fabrycznej homologacji. Producent - firma uznał, że ATV nie jest pojazdem, którym można poruszać się po drogach i nie wyposażył go w homologację, nie przeprowadzono badań maszyny pod tym kątem. Firma Wnioskodawcy świadomie dokonała wyboru urządzenia bez homologacji, gdyż nie ma potrzeb aby traktować ATV jako pojazd. Wnioskodawca nie porusza się nim po drogach. Przedmiotowy ATV jest pojazdem silnikowym. Wnioskodawca nie potrafi odpowiedzieć czy ATV jest pojazdem samochodowym. Przeznaczenie pojazdu silnikowego ATV w firmie Wnioskodawcy jest ściśle określone i nie dopuszcza poruszania się nim po drogach publicznych (nie posiada homologacji, nie podlega rejestracji).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00