Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2014, sygn. ITPP2/443-863/14/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-863/14/AK

Obowiązek odrębnego opodatkowania usługi krótkotrwałego najmu samochodu poza granicami kraju oraz transportu międzynarodowego osób.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2014 r. (data wpływu 1 lipca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku odrębnego opodatkowania usługi krótkotrwałego najmu samochodu poza granicami kraju oraz transportu międzynarodowego osób jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku odrębnego opodatkowania usługi krótkotrwałego najmu samochodu poza granicami kraju oraz transportu międzynarodowego osób.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Jest Pani zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonała odsprzedaży polskiemu przedsiębiorcy (podatnikowi) usługi krótkotrwałego najmu samochodu poza granicami kraju oraz transportu międzynarodowego osób (bilety lotnicze) w związku z wyjazdem służbowym przedstawicieli przedsiębiorcy. Dokonując opisanej wyżej sprzedaży potraktowała Pani obydwie usługi jako jedną, to jest kompleksową usługę obsługi wyjazdu służbowego i opodatkowała całość stawką 23%. Z wyżej wymienionym przedsiębiorcą ma Pani podpisaną umowę, która odnosi się tylko do terminu płatności. Z informacji uzyskanej od przedsiębiorcy wynika, że nie kupuje u Pani usługi kompleksowej obsługi wyjazdu służbowego, lecz jedynie pojedyncze, samoistne usługi krótkotrwałego najmu samochodu poza granicami kraju oraz transportu międzynarodowego osób (bilety lotnicze), a usługi hotelowe, ewentualnie inne zakupy związane z wyjazdem służbowym, nabywa u innych kontrahentów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00